Hakkımızda

Güncellenme Tarihi: 20 Temmuz 2016

İLGİ HOST Türkiye'nin önde gelen Data Center servis sağlayıcılarından biri olmak hedefi ile 2009 yılında İstanbul'da kuruldu. Dijital Dünya'da var olma temellerini ise ilk 2002 yılında attı. Tecrübe ve birikimlerini 2012 yılında yasal olarak, COMNET BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ TİCARET A.Ş. ile birleştirerek aynı çatı altında çalışmaya başladılar. Kısa süre sonra İLGİ HOST, COMNET BİLGİ A.Ş. ile kendi veri merkezlerini kurdu ve ülkemizde Dünya standartlarında servisleri kullanıma açtı.

Sektöre girdiği andan itibaren dikkatleri üzerine çeken İLGİ HOST piyasanın önde gelenleri tarafından kendi alanda gelecek vaad eden, yön belirleyici ve liderlik potansiyeline sahip görülmüştür. Bünyesindeki kaliteli donanım, akılcı yazılım destekleri, alanında uzman personeli, yenilenen teknolojik vizyonu ve müşteri memnuniyeti misyonuyla bu iddiaları desteklemektedir.

İLGİ HOST temel çalışma alanları; veri merkezi hizmetleri, sanallaştırma, bulut sunucular, bulut depolama servisleri, IP servisler, kablosuz erişim servis sağlayıcılığı gibi ana hizmetleri kapsamaktadır.

2013 yılında birlikte çalışmaya başladığı, Türkiye'nin en çok tercih edilen lider e-ticaret yazılım PROTİCARET firmasına hosting ve veri merkezi hizmetleri vermeye halen devam etmektedir. Bu kapsamda İLGİ HOST hali hazırda 1500'den fazla profesyonel e-ticaret sitesine ev sahipliği yapmakta ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.

COMNET BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ TİCARET A.Ş. ile 7 yıl boyunca birlikte yürüttükleri çalışma projelerine 15.01.2019 tarihinde son verdiler.

Ardından; 01.02.2019 tarihinde, sektörde başarısını ispatlamış DURU YAZILIM markası ile barındırma ve yazılım iş ortaklıklarını başlattılar. Böylece mevcut hizmetlerin en güncel halini deneyimleyen; son kullanıcı hosting ve yazılım hizmetlerinin tabanını İLGİ HOST ve DURU YAZILIM bünyelerinde oluşturmuş oldu.

İLGİ HOST hizmetlerinin kalitesini arttırmak amacıyla toplam $75.000'lık finansal yatırım yaptı. 2019 yılında, yaptığı bu yatırım orta ve uzun vadede getiri sağlamaya devam ediyor.

Hız kesmeden, sektörde iyi yerde olan WEBHOST TECHNOLOGIES firması ile IP çözümleri konusunda ortak çalışma kararı alan İLGİ HOST yine 2019 yılında attığı bu adımla IP sağlayıcı kalitesini daha üst seviyelere taşıdı. Hali hazırda bu kalitesini halen korumaktadır.

İLGİ HOST siber güvenlik konusunda Dünya lideri olan COMODO GROUP, Inc. firmasının Türkiye resmi partneri olarak; SSL güvenlik sertifikasyon ve antivirüs yazılım ile internet korumasında Müşteri'lerine üst düzey hizmet vermektedir.

Güvenlik önlemleri kapsamında ayrıca alanında ekol olan ödüllü antivirüs yazılım şirketi Kaspersky Lab.'ın registered partneriyiz.

Günümüzde İLGİ HOST 21. yüzyılın pazar yeri olan Dijital Dünya'ya geçişte, hızla işlerinizi ve markanızı internete taşıyabilmeniz ve güvenle konumlandırabilmeniz için yeni çözüm ve hizmetler sunmaya devam ediyor.

İlk günden bugüne aynı heyecanını ve hevesini koruyan İLGİ HOST, tercih ettiği gelişmiş ve güncel teknolojiler ile kullanıcılarına iyi hizmet vermek hedefine ulaşmıştır. Sahip olduğu özel yazılımlar, kaliteli donanım ve yılların tecrübesi ile Müşteri'lerine hızlı, güvenli, kolay anlaşılır, pratik çözümler ve hizmetler sunarak hedefinde halen ilerlemektedir.

İLGİ HOST iş ortaklıklarıyla ekip ruhunu benimsemiş, değer katmaya yönelik fikirleriyle, Müşteri'lerine iş kolaylaştırıcı, pratik, alternatifler üretmeyi hedefleyen güçlü bir firmadır. Onu güçlü bir firma yapan en belirgin fark; destek talepleri doğrultusunda Müşteri'lerinin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler üretmeyi başarabilmesidir.

Bizden güncel haberler ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.