Gizlilik Politikası

Güncellenme Tarihi: 20 Temmuz 2016

İLGİ NET, hizmetlerini kullanan ziyaretçi ve üyelerinin kişisel verilerini güvende tutmak ve korumak konularında hassasiyet gösterir. Bu gizlilik politikası, hangi bilgilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen verilerin kimlerle neden paylaşılabileceği, veri işleme yöntemi ve işlenen verilerinize ilişkin haklarınızı açıklar.

Genel olarak işlenen veriler, resmi kurumların gerekçeli talepleri dışında, her hangi bir başka kurum, kuruluş ve amaçla paylaşılmaz.

Verilerin işlenme amacı; daha iyi hizmet verebilmek, istatistiksel analizlerle talebe yönelik ürün sunabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek, güvenlik takibi için yorumlanmaktadır.

Bu amaçla, sitemizdeki tüm kayıtlı kayıtsız veriler, sunucularımızın korunması ve sistemin güvenliği, mevcut hizmetlerin iyileştirilmesi ve/veya yeni ürün geliştirme hedefleriyle değerlendirilir, kullanılır, paylaşılmaz.

Ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi: İlgiHost'a giriş yaptığınız andan itibaren konum verileriniz site trafiğine işlenmeye başlar. Yardımcı uygulamalar üzerinden toplanan bu konum bilgileri sadece ziyaretçilerimizin hangi coğrafi bölgelerde yoğunluk gösterdiğini yorumlamak için kullanılır ve paylaşılmaz.

Canlı Destek: Girdiğiniz isim ve e-posta adresiniz, bıraktığınız mesajı size özel ve en hızlı şekilde cevaplayabilmek için talep edilir ve kullanılır. Bu kısımda bıraktığınız mesajlar sık sorulan sorular hakkında istatistiksel verilerimize katkı sağlar ve paylaşılmaz.

Üye kaydı olurken beyan ettiğiniz kişisel ve/veya kurumsal bilgileriniz, tarafı olduğumuz Hizmet Sözleşmemiz üzerinden karşılıklı haklarımızı korumak, sizinle sağlıklı iletişim kurmak, faturalandırma işlemleri, istatistiki analizlerle hizmet/ürün/kampanya geliştirme iyileştirme dışında kullanılmaz ve paylaşılmaz.

Üyelerimiz kayıt olurken girdiği kullanıcı bilgilerini değiştirme, güncelleme haklarına sahiptir. Fakat girilen her bilginin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ettiği unutulmamalıdır.

Üyelerimiz, Hizmet Sözleşmesinin sonlanmasıyla birlikte kişisel verilerinin tarafımızca silinmesini talep etme hakkına sahiptir. Fakat Müşteri'ye özel içerik sağlanması: Müşteri kişisel profil geçmişleri ile onlara özel çözümler, kampanyalar ve ayrıcalıklar sunulabilmesi açısından avantajlıdır.

Finansal bilgiler, satın alma ve geri ödeme durumlarında kullanılır. Kredi kartı bilgileri kesinlikle kaydedilmez. Kredi kartından ücret tahsilatı yalnızca siz ve bankanız arasında gerçekleşmektedir.

Kredi kartı ile ödeme sırasında, SSL Güvenlik Sertifikası ve Secure Socket Layer ile şifreli olarak bilgiler işlemi yapacak bankaya iletilir..

Hizmetlerimizdeki etkinliğiniz hakkında bilgi toplarız. Bu konuda IP adresiniz; sizi, alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin ayrıştırılması için kullanılır. IP adresinizden toplanan veriler; istatistiksel analiz dışında, sunucularımızda ya da herhangi diğer başka oluşabilecek sorunlar hakkında çözüm üretebilmek ve güvenlik takibi yapabilmek için kullanılır, paylaşılmaz.

Hizmetlerimizi kullandığınızda konumunuzla ilgili ayrıca bilgi toplarız. Topladığımız konum verileri sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemlerini desteklemek içindir.

Güvenlik önlemleri ve son güncellemeler tarafımızca düzenli olarak yapılmaktadır. Sunucu düzeyi uygulamalarda güvenlik konusunda kullanıcılardan değer not almış Linux işletim sistemi üzerinde PHP programlama dili ve MySQL veritabanı ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Bizden güncel haberler ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.